NAJNOVIJE VIJESTISPORT

Kvalifikacije za EURO: Pobjeda fudbalera Srbije u Podgorici

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Podgorici od Srbije 2:0, u utakmici drugog kola „G“ grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, javlja Anadolija.

To je prvi poraz crnogorske selekcije u kavalifikacijama, nakon startnog trijumfa u Razgradu protiv Bugarske 1:0.

Srbija je povela golom Dušana Vlahović u 79. minutu. On je odlično reagovao nakon centaršuta Filipa Mladenovića i šutem u suprotni ugao savladao Milana Mijatovića.

Vlahović je bio strijelac i drugog gola u petom minutu sudijske nadoknade.

Crna Gora uprkos porazu nije razočarala, odigrala je dobar meč i do 78. minutu bila ravnopravan rival i imala bolje šanse.

Prva je zaprijetila u 11. minutu, nakon ubacivanja Seada Hakšabanovića, glavom je preko gola šutirao Igor Vujačić.

Veliku šansu imao je Stevan Jovetić u 20. minutu, nakon greške Vanje Milinkovića-Savića, ali je njegov pokušaj loba osujetio golman Srbije.

Srbija je prvi put zaprijetila u 29. minutu, u šansi je bio Aleksandar Mitrović, ali je bio neprecizan.

U drugom meču iste grupe, Mađarska je u Budimpešti bila ubjedljiva protiv Bugarske 3:0.

Mađarska će biti naredni rival Crne Gore, 17. juna u Podgorici.