NAJNOVIJE VIJESTISPORTVijesti iz Turske

Rıza Kayaalp je poljubio azerbejdžansku zastavu na dresu svog protivnika

Nastupajući na Evropskom prvenstvu u rvanju, nacionalni rvač Rıza Kayaalp je u polufinalu savladao Azerbejdžanca Beku Kandelakija i plasirao se u finale, a nakon meča poljubio je azerbejdžansku zastavu na protivničkom dresu.

Nastupajući na seniorskom prvenstvu Evrope u rvanju grčko-rimskim jezikom , Rıza Kayaalp je u polufinalu savladao svog protivnika Azerbejdžana i plasirao se u finale, a nakon meča je poljubio azerbejdžansku zastavu na dresu svog protivnika.

Rıza Kayaalp, koji je savladao protivnika Azerbejdžana i stigao do finala i imao priliku da rekordno kroči na strunjaču, nakon meča je poljubio azerbejdžansku zastavu na dresu svog protivnika.

Riza Kajalp, koji se takmičio u kategoriji do 13 kg na seniorskom prvenstvu Evrope u rvanju grčko-rimskim jezikom održanom u Bukureštu, glavnom gradu Rumunije, plasirao se u polufinale pobedivši Norvežanina Oskara Marvika u 2. kolu i svog Jermenskog protivnika Davida Ovasapjana u četvrtfinale.

U polufinalu protiv Azerbejdžanca Beke Kandelakija, Kayaalp je u meču zaostao sa 2:0, ali je napustio strunjaču sa posljednjim bodom prednosti i prošao u finale.

Rıza Kayaalp je poljubio azerbejdžansku zastavu na dresu svog protivnika nakon što je stigao do finala.

Rıza Kayaalp, koji dijeli rekord ruskog rvača Karelina kao 12-struki prvak Evrope, u finalu će se susresti sa svjetskim prvakom i olimpijskim trećeplasiranim Rusom Sergejem Semenovim kako bi po 13. put postao prvak Evrope.