BALKANNOVITETIRUKOMETSPORT

Rukometaši Crne Gore pobjedom nad Rumunijom izborili plasman na EP

“Lavovi” su u posljednjem kvalifikacionom meču u Podgorici savladali selekciju Rumunije 23:19 i peti put zaredom osigurali plasman na završnu smotru najboljih kontinentalnih reprezentacija

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore igraće na šampionatu Evrope koje se naredne godine održava u Mađarskoj i Slovačkoj. “Lavovi” su u posljednjem kvalifikacionom meču u Podgorici savladali selekciju Rumunije 23:19 i peti put zaredom osigurali plasman na završnu smotru najboljih kontinentalnih reprezentacija, javlja Anadolu Agency (AA).

Prvo poluvrijeme obilježile su greške i jake odbrane obije selekcije. Crna Gora je u dva navrata imala po dva gola prednosti, ali je na polovini susreta rezultat bio neriješen (9:9).

Crnogorci su sjajno započeli nastavak susreta i sa četiri vezana pogotka stekli ubjedljivo vođstvo. Rumunija je prilazila na “minus dva”, ali pitanje pobjednika nije se dovodilo u pitanje. Meč je i definitvno riješen u 57. minutu kada je Mirko Radivić pogodio za 22:17.

Najefikasniji u crnogorskoj reprezentaciji sa po pet pogodaka bili su Branko Vujović i Marko Lasica. Odličnu partiju pružio je i golman Nebojša Simić sa 13 odbrana. Kod Rumuna, Umet je postigao šest pogodaka.

Crna Gora je nastup u kvalifikacionoj grupi 8 završila kao drugoplasirana sa po tri pobjede i poraza. Prvo mjesto u grupi pripalo je selekciji Švedske.